Péče o chrup

Dokonalé a pravidelné čištění

Nebojte se s námi konzultovat vše co nevíte, při pravidelné návštěvě. A pro ty, kteří chtějí dosáhnout dokonalosti, doporučujeme absolvovat profesionální instruktáž čistění zubů.

V našich ordinacích jsme schopni Vám zajistit sortiment péče dentální hygienistky.

Správná ústní hygiena začíná u správného čištění zubů kartáčkem a mezizubními kartáčky, popř. dentální nitě. Zuby si čistíme pravidelně 2 x denně proto, abychom odstranili zubní plak - vidítelný bílý povlak na povrchu zubu, mezi zuby. Plak je tvořen bakteriemi a jejich metabolickými produkty.

Pravidelným čištěním zubů zamezíme nejen vzniku zubního kazu, zubního kamene a zápachu z úst, ale odstraníme příčinu základních zubních onemocnění jako je parodontitis (parodontóza, česky často označována nesprávně paradentóza)

Správná a úzkostlivá péče o zuby a mezizubní prostory je základním předpokladem v úspěšné péči o dutinu ústní.

Zubní pasty

Nepotřebujete pastu proti krvácení dásní! Potřebujete poctivě čistit a hlavně, čistit 1x denně mezi zubama

Zubní pasty pro dospělé jsou navzájem velmi podobné. Musí obsahovat fluoridy. Záleží potom na nás, kterou pastu si vybereme, musí nám vyhovovat chuťově i vzhledově. Dětem kupte dětskou pastu. Miminům stačí štětiny kartáčku jen lehce potřít pastou.

Péče o dásně

Zubní lékaři konstatují, že v současné době má 90% pacientů problémy s dásněmi. Čištění zubů by tedy mělo být doplněno dokonalou péčí o dásně.

To zajistíte: 2x denně čistit správnou technikou a správným kartáčkem. 1x denně čistit mezizubní prostory. Pasta s fluoridy. Ústní voda je okrajový doplněk.

Zánět dásní, lidově paradontóza se projevuje především otokem, zarudnutím dásní a krvácením, to jsou projevy, které vnímáme. Parodontóza se však může projevit i dalšími klinickými projevy, které laik nepozná např. vznikem chobotů a zápachu úst.


Afty, záněty nebo krvácení dásní

Afty jsou velice bolestivé velmi nepříjemné. Tento problém můžeme snadno řešit masážním roztokem na dásně. Aplikuje se přímo na postižené místo pomocí vatové tyčinky a jeho výhodou je, že obsahuje látky, které navíc tlumí bolest. Obsahuje extrakty a silice, které mají léčivý a stahující účinek na dásně.


Kartáček

Kartáček má mít měkké štětiny/vlákna. Vlákna mají rovný zástříh, žádné zubaté tvary, umělé masážní výstupky a podobné nesmysly.

Dětský kartáček má stejné parametry, ale je poloviční oproti kartáčku pro dospělé pacienty.

Mezizubní kartáček a mezizubní nit je nutným standardem v péči o Vaše zuby, bez těchto pomůcek nelze udržet Váše zuby a dásně zdravé! A trvanlivost výplní(plomb), korunek a dalších prací je velmi zkrácena.

Jak zuby čistit?

Nejdůležitější je správná technika, pomůcky a dostatečně dlouhá doba čistění.

Dětem mají čistit zuby rodiče 2x denně (kvalitně) a 1x denně použít mezizubní nit. U větších dětí stačí kvalitní dočistění rodiči.

Nevíte-li si rady s čistěním, jsme schopni pro Vás zajistit profesionální instruktáž čistění Vašich zubů správnými pomůckami.