Endodoncie

Pokud máte hluboký zubní kaz, hlubokou výplň/plombu, infekce se postupně může dostat až do dřeňové dutiny (nervu) zubu. Zub začne bolet. V takových případech je nezbytné provést tzv. endodontické ošetření, neboli ošetření systému kořenových kanálků zubu.

Standardní ošetření je nedostačující. Je nemoderní. Nástroje a materiály na záchranu Vašeho zubu jsou velmi drahé! A zde platí, že čím větší je investice do ošetření kanálků, tím menší je šance, že zub skončí vytržením.

Zákrok je v drtivé většině případů zcela bezbolestný. Zub s kvalitně-nadstamdardně ošetřenými kanálky je plnohodnotnou součástí chrupu a může sloužit stejně dlouho jako zub vitální/živý. Ošetření spočívá v lokalizaci a zprůchodnění VŠECH kořenových kanálků zubu, vysoce přesném měření délky kořenového kanálku na desetiny milimetru apexlokátorem a analýzou digitálního RVG snímku, preparaci kořenových kanálků špičkovými ručními i rotačními nikl-titanovými nástroji, dokonalé dezinfekci kanálků s využitím ultrazvuku, trojrozměrné plnění kanálků ověřenými metodami laterální a vertikální kondenzace gutaperči

Zachraňuje se zub, který je určen k vytržení, vše se může zahojit a zub může fungovat léta, ale nelze poskytovat záruku na kořeny!